03 maja 2018

Trolino

Dominika i Maciej Ślósarczyk wspólnie ze Studenckim Kołem Przewodników Turystycznych serdecznie zapraszają 12 maja 2018 na III edycję turystycznej imprezy na orientację TROLINO.
Tak jak w zeszłym roku impreza odbędzie się w Lasach Oliwskich, startujemy z okolic leśnego parkingu na końcu ulicy Abrahama (Gdańsk VII Dwór).
Rozpoczynamy o godzinie 10:00, weźcie ze sobą kompas i długopis lub marker. Trasy będą mieć dystanse około 5-6 km licząc w liniach prostych między punktami, ich pokonanie powinno w tempie piechura zająć 2 do 3 godzin.


Nowością w tej edycji będzie dodatkowa trasa średnio trudna, jako uzupełnienie trasy dla początkujących i trasy dla zaawansowanych.
Wpisowe dla osób zgłoszonych przez internet 10zł, dla rodzin z dziećmi zniżki. Każdy uczestnik otrzyma kolorową mapę i drobny poczęstunek na mecie.

Przygotowaliśmy następujące trasy:

1) Trasa zaawansowana (kategoria TZ) – przygotowana dla ekspertów nawigacji terenowej. Mapa o niepełnej i / lub historycznej treści, z przekształcanymi fragmentami (lustrowanie, obracanie). Przynajmniej 30% punktów będzie w planie mapy. Dystans liczony po liniach prostych między punktami około 5,5 km. Zespoły 1-2 osobowe. Start na tej trasie jest zaliczany do Pucharu Pomorza Gdańskiego 2018.
2) Trasa średnio trudna (kategoria TU) – optymalny wybór dla osób obeznanych z kompasem, preferujących klasyczne nawigowanie na pełnej mapie. 80% punktów będzie w planie mapy +  kilka punktów do dopasowania z główną mapą, czeka Was też wykonanie prostego opisowego zadania dodatkowego. Będzie sporo przewyższeń. Dystans liczony po liniach prostych między punktami około 5,5 km. Zespoły 1-3 osobowe. Start na tej trasie jest również zaliczany do Pucharu Pomorza Gdańskiego 2018 (pod warunkiem że nie startujecie w zespole 3-osobowym).
3) Prosta trasa dla początkujących (kategoria TP) – dla osób początkujących preferujących nawigowanie na pełnej mapie bez żadnych przekształceń i zadań dodatkowych. 100% punktów w planie mapy. Oczywiście aby nie było tak łatwo w okolicach punktów kontrolnych mogą być rozstawione punkty stowarzyszone. Zespoły 1, 2, 3, 4, 5-osobowe. Trasa przyjazna dla zespołów z dziećmi (punkty blisko ścieżek, mniej przewyższeń). Dystans liczony po liniach prostych między punktami około 5 km.

Link do komunikatu startowego i zapisów internetowych: komunikatfb